X

Judo

Lasnamäe Spordikompleks (Pae1/Peterburi tee 15)

Lasnamäe Tallinna Läänemere Gümnaasium (Vormsi 3)

Judo

Tallinna Tõnismäe Reaalkool (Pärnu maantee 50)

 

 
  рус | est
     
Järgmine Üritus!
20 April 2024
EESTI MV C-KLASS JA VETERANID
EESTI MV C-KLASS JA VETERANID...
26 April 2024
Judolaager Viljandis
26.04.24-28.04.24 toimub Vilja...

Vastlapäev

Maslennitsa  on pikkade traditsioonidega slaavi püha, mida tähistatakse mitmesuguste rituaalide ja kommetega, mis on läbi aastasadade meieni säilinud.

 

Maslennitsa (meie mõistes vastlad) tähistab lõbusat talve ärasaatmispidu ja on laetud peagi saabuva soojemate ilmade ning kevade tärkamise ootusega. Isegi pannkoogid- mis on maslennitsa oluline koostisosa- kannavad endas suuremat tähendust: ümarad, kuldpruunid, tulised pannkoogid on nagu pisikesed päikese koopiad; päikese, mis aina soojemalt hakkab paistma ning päevi pikemaks venitama.

 

Rahvuslikud pidustused, võistlused, etlemised, laulud, ja muidugi pannkoogid- ilma nendeta ei möödu ükski tõeline maslennitsa!

Võimalus teha tutvust selle pühaga tekkis ka meie kooli õpilastel. Maslennitsa viimasel päeval tähistasid talve lahkumist Lasnamäe Spordikeskuse staadionil koos vanematega judokool BUDOLINN õpilased. Sel päeval rõõmustas ilm lapsi ja täiskasvanuid ning nemad omakorda nautisid pidu. Võistlustest võtsid osa kõik- nii lapsed, kui täiskasvanud. Autasusid jagus võitajatele ning lõppkokkuvõttes ka kõigile lastele.

 

Kõige Tugevama Isa konkursi võitis Vladimir Maloštan.

 

Lapsed said katsuda oma rammu puu otsa ronimises, ning siin ilmnes kogu värvikuses noorte sportlaste võitlusvaim- kõige edukamad said haarata puu okstelt kingitusi.

 

Iga osaleja tõi endaga kaasa peole pannkooke, moosi ja teed, mis lõppkokkuvõttes täistas lopsakat pidulauda. Igaüks sai mekkida erinevaid pannkooke, kallata neile peale mett, moosi, kondenspiima, ja lõpuks lakkuda veel sõrmed puhtaks!

 

Peo lõppvaatuseks sai see, kui süüdati pidustuste sümboolne maskott-hernehirmutis.

 

Maslennitsa judokooli BUDOLINN laste ja vanemate jaoks ja kaasabil kujunes väga lõbusaks ja maistvaks.

 

Suur suur aitäh kõigile peo korraldajatele: Olgale, Jelenale, Nadeždale ja Romanile, kes organiseerisid ja viisid selle vahva ürituse läbi!

  © Budolinn Judokool. All rights reserved    Tel. (+372) 56 493 336 e-mail: dmitri@budolinn.ee