X

Judo

Lasnamäe Spordikompleks (Pae1/Peterburi tee 15)

Judo

Tallinna Tõnismäe Reaalkool (Pärnu maantee 50)

 

 
  рус | est
     
Järgmine Üritus!
23 March 2023
Hundu Cup
https:/...
22 April 2023
EESTI MV C-KLASS JA VETERANID
EESTI MV C-KLASS JA VETERANID...
6 May 2023
KYODAI TURNIIR JA LAAGER
Riga...

Rahvusvaheline turniir Hollandis.

       Juuni keskel toimus Hollandi linnakeses, Venray's, 37. rahvusvaheline judoturniir. Siia kogunevad tavapäraselt Euroopa tugevaimad sportlased ning selles pole ka midagi imestama panevat, sest seda turniiri nimetatakse mitteametlikuks Euroopa Meistrivõistluseks. Kokku võttis võistlustest osa 1500 sportlast ning igas kehakaalus osales enam kui 60 judokat.

        Ka kolm Judokooli BUDOLINN sportlast osales Venray turniiril: Jakov Popov, Jevgeni Tkatšenko ning Vladimir Tkatšenko. Turniirile eelnevalt spetsiaalset ettevalmistust ei olnud ette nähtud, seetõttu oli noorsportlaste ülesanne testida oma vormi ja võimeid ning saada väärtusliku kogemuse võrra rikkamaks. Jakov Popov oli juba osalenud kord sellel turniiril kaks aastat tagasi ning siis võitis ta oma vanuseklassis viies koht. Sel korral tuli tal vastu minna endast 2 aastat vanemate noormeestega. Kõik kolm noormeest maadlesid heal tasemel ning võitsid igaüks kaks matši, kuid sel korral medaliheitlusse neil siiski asja polnud.  Ent katki pole midagi, sest noormehed esindasid Eestit ja koduklubi väärikalt, said hea võistluskogemuse, mis aitab neid edaspidisel sportlaseteel.

Võistlustejärgne päev oli pühendatud lõbustustele. Kogu seltskonnaga suunduti HEIDE-PARK lõbustusparki, kus nauditi päev läbi ka kohati hullumeelseid atraktsioone. Isegi vihm, mis tibutas vahetpidamata, ei suutnud kellegi tuju rikkuda.

Koht, kus sportlased ja saatjad peatusid oli kämpingulaadne küla veekogu ääres. Koht jättis ise kustumatu mulje oma lihtsuse ja mitmekülgsusega; territooriumil oli ka kinnine bassein, laste mänguväljakud ning kõik vajalik täisväärtusliku puhkuse nautimiseks. Loomulikult ei jätnud kedagi ükskõikseks ka Venray linnake kitsaste hoolikalt puhastatud tänavate ning heasüdamlike elanikega.

Üldkokkuvõttes oli reis kasulik ja põnev. Loodetavasti tekib järgmisel aastal suuremal hulgal lastest võimalus osaleda sellel võistlusel, sest lisaks väärtuslikule võistluskogemusele, said lapsed ka paljude teiste elamuste osaliseks. Kõik sellised võistlussõidud näitavad hästi, kellel mille kallal veel vaeva näha tuleb ning osutavad eriti treenerite tähelepanu sellele, kuidas iga sportlast eraldi võttes võistlusteks ette valmistada.

Juba selle nädala kolmapäeval võetakse ette laagrisõit Soome, Heinävesi linnakesse, kus rahvusvahelist laagrit viib läbi Aleksei Budõlin. Augustis aga ootab ees laager Lätimaal.

 

 

 

 

 

 

  © Budolinn Judokool. All rights reserved    Tel. (+372) 56 493 336 e-mail: dmitri@budolinn.ee