Judolaager Viljandis
26.04.24-28.04.24 toimub Vilja...

Что наша жизнь? Борьба!

Läinud nädalavahetus osutus väga sisutihedaks.

Võrus toimus 8. rahvusvaheline turniir Võru Kevad, ja Tallinnas mälestati järjekorras kuuenda judovõistlusega legendaarset judo teerajajat Eestis, Andres Lutsarit. Judokooli Budolinn sportlased esinesid edukalt mõlemal turniiril.

Võru turniirile olid saabunud külalised Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist, Valgevenest, Tšehhist, Poolast ja Venemaalt. Endale uudses kehakaalus maadelnud Jakov Popov saavutas hõbemedali alistades kolm vastast ning alistudes vaid finaalis Läti judomaadlejale. Finaalikursi võttis ette ka Ostap Gološtšuk, kuid poolfinaalis sisse lipsanud viga röövis noormehelt selle võimaluse. Ent pronksmedalivõitluses kindlustas Ostap oma positsiooni Poola sportlase ees.

Veel ühe pronksmedali, kehakaalus kuni 55kg, võitis Mark Altosar.

Noored mehed näitasid arukat ja küpset maadlust. Medalipoodiumi lähedusse jõudis ka Ilja Tšeburahov, kes kehakaalus üle 81kg tuli viiendaks.

Tallinnas toimuva mälestusturniiri esimesel päeval suutis kõrgeimale poodiumiastmele astuda Vladimir Postol. Mitmel korral langesid vastased, kui Vladimir püüdis nad oma kinnihoidmislõksu maasmaadluses ja nii saigi temast võidumees kehakaalus kuni 46kg.

Põnev lahendus saabus kehakaalu kuni 38kg finaalis, mil vennad Tkatšenkod- Jevgeni ja Vladimir- pidid omavahel selgitama võitja. Kolmas koht kehakaalus kuulus Daniil Braginile, kes pronksimatšis võttis revanši Nikita Miroshnitšenkolt, kellele veel hiljuti Budo Cupil alla jäi. Kehakaalus kuni 34kg kuulus tubli hõbemedal Grigori Mõškole, kes alles taastus maadlusest viirusega.

Võistluste teisel päeval täiendasid medalikollektsiooni ka Judokooli Budolinn nooremad judokad.

Kuldmedalid Andres Lutsari turniiril võitsid Kirill Postol (-30kg) ja Nikolai Riekstinš (-34kg). Hõbemedali võitis ka Stefan Temnikov (-38kg). Kolmandale kohale võitlesid end Rene Altosar (-30kg) ja Jegor Borisov (-34kg).

Nii Võru Kevad kui ka Andres Lutsari mälestusturniir olid viimaseks proovikiviks enne Eesti Meistrivõistlusi B-klassile, mis leiab aset juba 23. märtsil.