26 April 2024
Judolaager Viljandis
26.04.24-28.04.24 toimub Vilja...

Tartu sügisturniir.

5. Oktoober toimusid Tartu linnas XI rahvusvaheline judo sügisturniir. Võistlustel osales sportlasi ka teistest välisriikidest: Venemaalt, Lätist ja Soomest.  Meie kooli judokad võitsid võitlustelt 10 medalit.

D-klassis kaalus kuni 46kg tuli võitjaks Vladislav Malõshev. Kaalus kuni 38kg võitis hõbemedali Stefan Temnikov. Finaalis oli Stefani vastaseks olnud poiss aktiivsem. Sellepärast otsustas kohtunik vastase kasuks ja meie poiss tuli teiseks.

Kaalus kuni 34kg ootas meie sportlast Kirill Pistoli ees pikk ja pingeline võistlus. Noorsportlasel tuli pidada 7 võitlust, millest üks toimus kohtuniku vea tõttu. Kirill võistles raskemas kaalukategoorias ja näitas oma head sportliku iseloomu ning saavutas tubli pronks medali.

Kaalus kuni 30kg jäi viiendaks Rene Altosar. C- klassis kaalus kuni 34kg astus pjedestali kõige kõrgemale astmele Grigori Mõshko. Tema arvel on 3 võitu.

Kaalus kuni 38kg saavutas kuldmedali Vladimir Tkatsenko ning proksmedali sai Danil Bragin. Medalist jäi natuke puudu Aleks Tolstjakovil. Nikolai Riekstinsh ja Denis Kovalenko jäid seitsmendaks.

Kaalus kuni 42kg saavutas hõbemedali Jevgeni Tkatsenkol, kes finaalis kaotas Kohtla- Järve, sportlasele Erik Päslasele, kes on ka mitmekordne  Eesti meister. Mark Vinogradov pidi leppima viienda kohaga. Nikit Miroshnitsenko jäi seitsmendaks.

Kaalus kuni 50kg kohtusid pronksimatšil klubikaaslased Vladimir Postil ja Pavel Silonov. Võidu sai endale Vladimir.

Kaalus +60kg kohtusid pronksimatsil jällegi meie klubi poisid Martin Rahnel ja Aleks Tšerednitshenko. Edukas heitmisvõte aitas võidu saavutada Martinil.

B-klassis kaalus +81kg saavutas kindla võidu Ilja Tseburahov. Kõik neli heitlust võitis ta ippon'iga.

Palju õnne kõigile rahvusvahelise turniiri võitjatele!