26 April 2024
Judolaager Viljandis
26.04.24-28.04.24 toimub Vilja...

Eest MV B-klass!

23. märtsil võistlesid meie sportlased B-klassi Eesti Meistrivõistlustel. Võru linn võttis osalejaid vastu lume ja külmaga, kuid hoolimata sellest oli Võru spordikompleksis palav! Kokku käis tatamil 128 sportlast kahekümnest klubist.

Tublilt esinenesid turniiril ka Judokool Budolinn noorsportlased.

Kehakaalus kuni 50kg tuli Eesti Meistriks Ostap Gološtšuk, kes lõpetas kõik oma matšid enne normaalaja lõppu. Samas kehakaalus tuli Jakov Popovil leppida pronksiga.

Ilma eriliste raskusteta edenes turniiritabelis kehakaalus kuni 55kg maadelnud Mark Altosaar. Heites finaalmatšis oma vastase lennuka heitega üle puusa, ei jätnud ta vastasele palju valikuvõimalusi. Seekordne oli juba neljas kuldmedal Markile Eesti Meistrivõistlustelt judos.

Hõbedaväärilise medali kehakaalus kuni 38 kg saavutas Nikita Mirošnitšenko, kes kordas nüüd oma kolme aasta tagust saavutust. 2010. aastal jõudis judoka samuti EM finaali, kuid jäi alla samale vastasele, kellele nüüdki. Loodetavasti leiab Nikita juba järgmiseks võistluseks võtmed oma põlise vastase muukimiseks ning vahetab hõbemedali kulla vastu. Uus võimalus seisab ees juba 4-ndal mail, C-klassi Eesti Meistrivõistlustel.

Samas kehakaalus tuli lisaks pronksile Vladimir Tkatšenko.

Kuni 66kg maadlevate judokate seas saavutas kolm võitu Aleksandr Malinin, ent finaalmatšis osustus vastane temast paremaks. Kokkuvõttes hõbemedal Aleksandrile.

Raskekaallaste seas, kehakaalus üle 81kg tõi klubile veel ühe pronksmedali Ilja Tšeburahov.

Võistlustel jäi seitsmendaks mitmeid Budolinn sportlasi: Jevgeni Tkatšenko, Deniss Kovalenko, Daniel Antonov, Deniss Kiseljev, Indrek Filippov. Ühiste jõududega- tänu kahele kuldmedalile, kahele hõbemedalile ja kolmele pronksmedalile- saavutas Judokool Budolinn meeskondlikus arvestuses teise koha. Meid edestas vaid Judoklubi Aitado ning meie omakorda edestasime ühe pronksmedaliga Judoklubi Ookamit, seega võistlus oli tihe. Õnnitleme Eesti Meistrivõistluste  medalivõitjaid! Täname kõiki, kes võitlesid järeleandmatult, ent seekord poodiumile ei jõudnud. Kohtumiseni tatamil!